Śniadanie dla dziecka idącego do szkoły powinno być pożywne i dostarczać energii na cały dzień. Oto kilka propozycji:

  1. Kanapki z awokado i jajkiem: Chleb pełnoziarnisty z pastą z awokado i plasterkiem jajka na wierzchu. To pyszne i bogate w białko śniadanie.
  2. Owsianka z dodatkami: Owsianka na mleku lub wodzie z dodatkiem ulubionych owoców (np. truskawki, banany), orzechów lub nasion (np. migdały, siemię lniane).
  3. Jogurt z musli i owocami: Jogurt naturalny z dodatkiem musli pełnoziarnistego i pokrojonymi owocami. To szybkie i smaczne śniadanie.
  4. Tosty z serem i warzywami: Chleb razowy z serem topionym i plasterkami warzyw (papryka, pomidor) – można też dodać plasterki grillowanej pierś z kurczaka dla dodatkowej porcji białka.
  5. Smoothie: Świetny sposób na szybkie i zdrowe śniadanie. Banany, truskawki, szpinak, jogurt i odrobina miodu to tylko jedna z wielu możliwych kombinacji.
  6. Koktajl z awokado: Awokado, banan, mleko kokosowe lub migdałowe, miód i odrobina soku z cytryny – zdrowa bomba energii.

Pamiętaj, żeby włączać różnorodne składniki, by zapewnić dziecku różnorodność składników odżywczych. Ważne jest również unikanie nadmiaru cukru dodanego w produktach, dlatego zwróć uwagę na naturalne źródła słodyczy, takie jak owoce. Oto kilka propozycji, mam nadzieję, że któryś pomysł przypadnie do gustu Twojemu dziecku!

Kategoria: